FAAC 740/741 z centralą 748D - sposób podłączenia SBW-02

Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1781
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Był taki problem, ale to w początkowych wersjach. Podaj numer jaki znajduje się na tyle obudowy SBW-02.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
pawelp82
Posty: 8
Rejestracja: pn sty 02, 2023 2:52 pm

dzięki za info, jutro sprawdzę numer i podam
Comingsoon
Posty: 7
Rejestracja: ndz gru 04, 2022 3:59 pm

U mnie po zamontowaniu zasieg taki jak wczesniej okolo 200m bez problemu z tym ze malo zabudowan
pawelp82
Posty: 8
Rejestracja: pn sty 02, 2023 2:52 pm

U mnie już wszystko działa, ale dopiero po wymianie urządzenia na SBW-02 bez anteny. Nie wiem dlaczego wersja z anteną powodowała zakłócenia pilotów. Po wymianie urządzenia mam już zasięg jak kiedyś :-). Gdyby ktoś miał kiedyś problem z zasięgiem pilotów, sugeruję wymianę na urządzenie bez anteny :-)

Zwykła SBW-02 super łapie zasięg, mam router (repeater fritza) oddalony o 20m od bramy.

Dodatkowo w Iphonie dorobiłem sobie skróty: "open the gate" i "close the gate". Polecam wszystkim, w zasadzie teraz nawet pilota nie muszę używać, tylko głosowo steruję bramą :-) Poniżej podaję linka, może komuś się jeszcze przyda (sama konfiguracja trwa raptem kilka minut):
viewtopic.php?t=9696
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1781
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Cieszę się, że mogłem pomóc. Problemem w Twoim przypadku wydaje się być zamontowanie anteny zewnętrznej zaraz obok radia napędu.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
pawelp82
Posty: 8
Rejestracja: pn sty 02, 2023 2:52 pm

Dokładnie
pawelp82
Posty: 8
Rejestracja: pn sty 02, 2023 2:52 pm

Mam problem, zauważyłem że w nocy brama otwiera się samoczynnie, na google wyczytałem że może mieć to związek z wyłącznikami krańcowymi. Przed SBW-02 ten problem nie występował.

Do połączenia z bramą wykorzystałem tylko jeden wyłącznik krańcowy, czyli ten z J5 (kolor czarny), tego drugiego brązowego nie używam, czy to może mieć jakiś związek ? Czy raczej to nie problem wyłączników krańcowych? Ktoś może miał taki problem?

Obrazek
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Odłącz na 2 - 3 dni sygnalizację otwartej bramy i wtedy będziesz wiedział, czy to jest problem takiego podłączenia.
Możesz też zrobić taki test: wyłącz na chwilę Wi-Fi, do której jest podłączony Twój SBW i obserwuj bramę. Jeśli przy ponownym połączeniu SBW z siecią Wi-Fi brama się otworzy, to może to być wpływ wykorzystania krańcówek bramy do SBW. Wtedy pozostaje Ci zamontować kontaktron.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
pawelp82
Posty: 8
Rejestracja: pn sty 02, 2023 2:52 pm

Robert, dzięki za info, zrobię te testy i dam znać jak poszło.
matikk95
Posty: 1
Rejestracja: ndz mar 19, 2023 8:55 am

Witam,
Podłączyłem bramę zgodnie ze schematem z pierwszego postu w tym wątku. Z aplikacji Supla wszystko działa. Dodałem Suplę do Asystenta Google. Otwiera bramę lecz podczas zamknięcia przerywa i otwiera się ponownie i tak cały czas. Jak zamknę poprzez apkę Supli to wszystko wraca do normy. Czy mam coś źle ustawione? Czemu się tak dzieje?
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-02”