gospund sp111

Pietras81
Posty: 1702
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

SweetD pisze: pt mar 17, 2023 3:17 pm Czy mając wgraną tasmotę (za pomoca AP wifi tuya-convert) mogę teraz podmienić soft za pomocą opcji firmware upgrade z weba?
Z tego co kojarzę najpierw ota potem dopiero docelowy soft.
https://pietras-81.aqi.eco/
SweetD
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 15, 2023 10:44 am

Pietras81 pisze: pt mar 17, 2023 4:21 pm
SweetD pisze: pt mar 17, 2023 3:17 pm Czy mając wgraną tasmotę (za pomoca AP wifi tuya-convert) mogę teraz podmienić soft za pomocą opcji firmware upgrade z weba?
Z tego co kojarzę najpierw ota potem dopiero docelowy soft.
Będzie dla potomnych

1. Aktualizacja za pomocą hotspota AP z linuxa ->>https://github.com/ct-Open-Source/tuya-convert
2. Urządzenie zgłasza się jako 192.168.4.1
3 Jak już mamy tasmotę full wgrywamy wersję minimalną tasmota inaczej będzie błąd, że za mało ramu. http://ota.tasmota.com/tasmota/release/
4 Budujemy build pod nasze urządzenie z supla ->> https://gui-generic-builder.supla.io/
5 Wgrywamy gotowy bin

PS: Krok 1 robiłem z live ISO Minta z lapka gdzie był win10. Co ciekawe wywaliło klucz bitlockera i było poszukiwanie klucza odzyskiwania :)
mmiikk
Posty: 439
Rejestracja: pn sie 06, 2018 1:27 pm

Mam kilka gnieazdek Gosund EP2, juz wgranym gu generic-śmiga . Pytanie: czy mogę w ustawieniach gui generic zamienić diody funkcjami, chce żeby zamiast niebieskiej to zielona pokazywała stan przekaźnika a niebieska konfiguracje polaczenia.
SweetD
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 15, 2023 10:44 am

SweetD pisze: pt mar 17, 2023 3:17 pm Czy mając wgraną tasmotę (za pomoca AP wifi tuya-convert) mogę teraz podmienić soft za pomocą opcji firmware upgrade z weba?
Ogarnąłem, mini tasmota i wtedy supla.
reformed
Posty: 9
Rejestracja: sob maja 01, 2021 10:11 am

Hej, kupiłem pod koniec 2021 roku Gosund SP111. Wersja rozbieralna, 1.1. Ostatnio chciałem wykorzystać gniazdko i okazuje się, że:
- po włączeniu piszczy cewka dość mocno
- na ułamek sekundy migają dwie diody (niebieska (chyba od łączenia (w lewym dolnym rogu, po przeciwległej stronie od czerwonej diody która zaświeca się podczas programowania w prawym górnym rogu)) oraz czerwona, po czym gasną i nic się nie dzieje
- przytrzymanie przycisku nie powoduje wejścia w tryb parowania
- po przytrzymaniu przycisku zwiększa się nieco pobór prądu (przed - poniżej 1 W, po przytrzymaniu 1 W z hakiem)
- sam moduł ESP wydaje się pracować (nagrzewa się, zwiększa się zapotrzebowanie na prąd)
- nie jest widoczne w sieci wifi (nie rozgłasza się)
- czasem wydobywa się dźwięk zadziałania przekaźnika przy odłączaniu, ale na ile to jest pełne załączenie etc. to nie wiem
- poza błyskiem na początku, kiedy wtyczka jest podłączona do prądu nie sygnalizuje pracy diodami w żaden sposób

Po wgraniu przez Gui-generic--buildersupla.io próbowałem też przyciskać 10 razy przycisk, ale nic to nie dało.

Próbowałem flashować tu:
- https://gui-generic-builder.supla.io/ (wersja 1.1) - przechodzi cały proces do 100%, ale po odłączeniu i podłączeniu (na USB, a także w gniazdku) nic się nie zmienia.

NodeMCU PyFlasher:

GUI-Generic.ino.generic.bin

Kod: Zaznacz cały

Chip is ESP8285
Features: WiFi, Embedded Flash
Crystal is 26MHz
MAC: 40:f5:20:f4:b6:5d
Uploading stub...
Running stub...
Stub running...
Configuring flash size...
Auto-detected Flash size: 1MB
Erasing flash (this may take a while)...
Chip erase completed successfully in 0.2s
Compressed 669632 bytes to 453421...
Wrote 669632 bytes (453421 compressed) at 0x00000000 in 40.1 seconds (effective 133.6 kbit/s)...
Hash of data verified.

Leaving...
Staying in bootloader.

Firmware successfully flashed. Unplug/replug or reset device 
to switch back to normal boot mode.
Próbowałem jeszcze wrzucić:
Gosund _SP111_v_1.1_15A_DOUT_8Mbit
blank_1MB (wyczyścić)

Możliwe, że kiedyś już je podłączałem, ale nie pamiętam czy działało. Ktoś pisał tutaj, że syn wyciągnął jego wtyczkę z gniazdka podczas parowania i były takie same objawy jak u mnie, ale mnie nie udało się nic z tym zrobić

Przez ESP Flash Download Tool nie mogę wgrać Gosund_SP111_15A
blank_1MB.bin
boot_v1.5.bin
esp_init_data_default.bin
Gosund_SP111_15A.bin

Nie mam już pomysłów...
Zareklamowałem, ale gniazdko zostaje u mnie, nie muszę odsyłać.
reformed
Posty: 9
Rejestracja: sob maja 01, 2021 10:11 am

reformed pisze: wt mar 21, 2023 11:45 am Hej, kupiłem pod koniec 2021 roku Gosund SP111. Wersja rozbieralna, 1.1. Ostatnio chciałem wykorzystać gniazdko i okazuje się, że:
- po włączeniu piszczy cewka dość mocno
- na ułamek sekundy migają dwie diody (niebieska (chyba od łączenia (w lewym dolnym rogu, po przeciwległej stronie od czerwonej diody która zaświeca się podczas programowania w prawym górnym rogu)) oraz czerwona, po czym gasną i nic się nie dzieje
- przytrzymanie przycisku nie powoduje wejścia w tryb parowania
- po przytrzymaniu przycisku zwiększa się nieco pobór prądu (przed - poniżej 1 W, po przytrzymaniu 1 W z hakiem)
- sam moduł ESP wydaje się pracować (nagrzewa się, zwiększa się zapotrzebowanie na prąd)
- nie jest widoczne w sieci wifi (nie rozgłasza się)
- czasem wydobywa się dźwięk zadziałania przekaźnika przy odłączaniu, ale na ile to jest pełne załączenie etc. to nie wiem
- poza błyskiem na początku, kiedy wtyczka jest podłączona do prądu nie sygnalizuje pracy diodami w żaden sposób

Po wgraniu przez Gui-generic--buildersupla.io próbowałem też przyciskać 10 razy przycisk, ale nic to nie dało.

Próbowałem flashować tu:
- https://gui-generic-builder.supla.io/ (wersja 1.1) - przechodzi cały proces do 100%, ale po odłączeniu i podłączeniu (na USB, a także w gniazdku) nic się nie zmienia.

NodeMCU PyFlasher:

GUI-Generic.ino.generic.bin

Kod: Zaznacz cały

Chip is ESP8285
Features: WiFi, Embedded Flash
Crystal is 26MHz
MAC: 40:f5:20:f4:b6:5d
Uploading stub...
Running stub...
Stub running...
Configuring flash size...
Auto-detected Flash size: 1MB
Erasing flash (this may take a while)...
Chip erase completed successfully in 0.2s
Compressed 669632 bytes to 453421...
Wrote 669632 bytes (453421 compressed) at 0x00000000 in 40.1 seconds (effective 133.6 kbit/s)...
Hash of data verified.

Leaving...
Staying in bootloader.

Firmware successfully flashed. Unplug/replug or reset device 
to switch back to normal boot mode.
Próbowałem jeszcze wrzucić:
Gosund _SP111_v_1.1_15A_DOUT_8Mbit
blank_1MB (wyczyścić)

Możliwe, że kiedyś już je podłączałem, ale nie pamiętam czy działało. Ktoś pisał tutaj, że syn wyciągnął jego wtyczkę z gniazdka podczas parowania i były takie same objawy jak u mnie, ale mnie nie udało się nic z tym zrobić

Przez ESP Flash Download Tool nie mogę wgrać Gosund_SP111_15A
blank_1MB.bin
boot_v1.5.bin
esp_init_data_default.bin
Gosund_SP111_15A.bin

Nie mam już pomysłów...
Zareklamowałem, ale gniazdko zostaje u mnie, nie muszę odsyłać.
Bez jakiejś głębszej diagnozy hardware, jeśli musiałbym to strzelałbym, że coś z zasilaniem (przetwornicą) i nie daje rady przy załączeniu...
reformed
Posty: 9
Rejestracja: sob maja 01, 2021 10:11 am

reformed pisze: wt mar 21, 2023 12:53 pm
reformed pisze: wt mar 21, 2023 11:45 am Hej, kupiłem pod koniec 2021 roku Gosund SP111. Wersja rozbieralna, 1.1. Ostatnio chciałem wykorzystać gniazdko i okazuje się, że:
- po włączeniu piszczy cewka dość mocno
- na ułamek sekundy migają dwie diody (niebieska (chyba od łączenia (w lewym dolnym rogu, po przeciwległej stronie od czerwonej diody która zaświeca się podczas programowania w prawym górnym rogu)) oraz czerwona, po czym gasną i nic się nie dzieje
- przytrzymanie przycisku nie powoduje wejścia w tryb parowania
- po przytrzymaniu przycisku zwiększa się nieco pobór prądu (przed - poniżej 1 W, po przytrzymaniu 1 W z hakiem)
- sam moduł ESP wydaje się pracować (nagrzewa się, zwiększa się zapotrzebowanie na prąd)
- nie jest widoczne w sieci wifi (nie rozgłasza się)
- czasem wydobywa się dźwięk zadziałania przekaźnika przy odłączaniu, ale na ile to jest pełne załączenie etc. to nie wiem
- poza błyskiem na początku, kiedy wtyczka jest podłączona do prądu nie sygnalizuje pracy diodami w żaden sposób

Po wgraniu przez Gui-generic--buildersupla.io próbowałem też przyciskać 10 razy przycisk, ale nic to nie dało.

Próbowałem flashować tu:
- https://gui-generic-builder.supla.io/ (wersja 1.1) - przechodzi cały proces do 100%, ale po odłączeniu i podłączeniu (na USB, a także w gniazdku) nic się nie zmienia.

NodeMCU PyFlasher:

GUI-Generic.ino.generic.bin

Kod: Zaznacz cały

Chip is ESP8285
Features: WiFi, Embedded Flash
Crystal is 26MHz
MAC: 40:f5:20:f4:b6:5d
Uploading stub...
Running stub...
Stub running...
Configuring flash size...
Auto-detected Flash size: 1MB
Erasing flash (this may take a while)...
Chip erase completed successfully in 0.2s
Compressed 669632 bytes to 453421...
Wrote 669632 bytes (453421 compressed) at 0x00000000 in 40.1 seconds (effective 133.6 kbit/s)...
Hash of data verified.

Leaving...
Staying in bootloader.

Firmware successfully flashed. Unplug/replug or reset device 
to switch back to normal boot mode.
Próbowałem jeszcze wrzucić:
Gosund _SP111_v_1.1_15A_DOUT_8Mbit
blank_1MB (wyczyścić)

Możliwe, że kiedyś już je podłączałem, ale nie pamiętam czy działało. Ktoś pisał tutaj, że syn wyciągnął jego wtyczkę z gniazdka podczas parowania i były takie same objawy jak u mnie, ale mnie nie udało się nic z tym zrobić

Przez ESP Flash Download Tool nie mogę wgrać Gosund_SP111_15A
blank_1MB.bin
boot_v1.5.bin
esp_init_data_default.bin
Gosund_SP111_15A.bin

Nie mam już pomysłów...
Zareklamowałem, ale gniazdko zostaje u mnie, nie muszę odsyłać.
Bez jakiejś głębszej diagnozy hardware, jeśli musiałbym to strzelałbym, że coś z zasilaniem (przetwornicą) i nie daje rady przy załączeniu...


UPDATE: ZMIENIŁEM PROGRAMATOR I POSZŁO OD STRZAŁA, ALE...
Na programatorze urządzenie zaczęło migać (gotowość do połączenia), udało się połączyć, dodać do chmury. Wszystko działa, tyle że po wpięciu do gniazdka objaw znów ten sam. Obie diody równocześnie się zapalają na ułamek sekundy, gasną i gniazdko nie reaguje. Pobiera w okolicach 1 wata z hakiem, ale nie łączy się do chmury (wszystkie diody są zgaszone).
Na powrót podpinam przez programator, miga parę razy i świeci ciągłym niebieskim światłem i jest widoczne w chmurze (można nim sterować).

Wrzuciłem GUI-Generic.v6.0.3.Gosund_SP111_v1.1.json.tmpl.m1M64.fCPU160.bin przez NodeMCU PyFlasher.
mmiikk
Posty: 439
Rejestracja: pn sie 06, 2018 1:27 pm

reformed pisze: wt mar 21, 2023 2:21 pm
reformed pisze: wt mar 21, 2023 12:53 pm
reformed pisze: wt mar 21, 2023 11:45 am
Nie mam już pomysłów...
Zareklamowałem, ale gniazdko zostaje u mnie, nie muszę odsyłać.
Bez jakiejś głębszej diagnozy hardware, jeśli musiałbym to strzelałbym, że coś z zasilaniem (przetwornicą) i nie daje rady przy załączeniu...


UPDATE: ZMIENIŁEM PROGRAMATOR I POSZŁO OD STRZAŁA, ALE...
Na programatorze urządzenie zaczęło migać (gotowość do połączenia), udało się połączyć, dodać do chmury. Wszystko działa, tyle że po wpięciu do gniazdka objaw znów ten sam. Obie diody równocześnie się zapalają na ułamek sekundy, gasną i gniazdko nie reaguje. Pobiera w okolicach 1 wata z hakiem, ale nie łączy się do chmury (wszystkie diody są zgaszone).
Na powrót podpinam przez programator, miga parę razy i świeci ciągłym niebieskim światłem i jest widoczne w chmurze (można nim sterować).

Wrzuciłem GUI-Generic.v6.0.3.Gosund_SP111_v1.1.json.tmpl.m1M64.fCPU160.bin przez NodeMCU PyFlasher.
Moja propozycja, niech CI ktoś udostępni jakąś stara binarkę GG z okolić 4.x do gniazdka, ja miałem takie jazdy z jednym modułem ale miałem też starszy soft z poprzednich identycznych modułów i jak wgrałem starszy to o dziwo wszystko zaczęło hulać.
ps. ja flashuje tasmotizerem, ale nie sądzę żeby to miało znaczenie
reformed
Posty: 9
Rejestracja: sob maja 01, 2021 10:11 am

mmiikk pisze: wt mar 21, 2023 2:30 pm
reformed pisze: wt mar 21, 2023 2:21 pm
reformed pisze: wt mar 21, 2023 12:53 pm
Bez jakiejś głębszej diagnozy hardware, jeśli musiałbym to strzelałbym, że coś z zasilaniem (przetwornicą) i nie daje rady przy załączeniu...


UPDATE: ZMIENIŁEM PROGRAMATOR I POSZŁO OD STRZAŁA, ALE...
Na programatorze urządzenie zaczęło migać (gotowość do połączenia), udało się połączyć, dodać do chmury. Wszystko działa, tyle że po wpięciu do gniazdka objaw znów ten sam. Obie diody równocześnie się zapalają na ułamek sekundy, gasną i gniazdko nie reaguje. Pobiera w okolicach 1 wata z hakiem, ale nie łączy się do chmury (wszystkie diody są zgaszone).
Na powrót podpinam przez programator, miga parę razy i świeci ciągłym niebieskim światłem i jest widoczne w chmurze (można nim sterować).

Wrzuciłem GUI-Generic.v6.0.3.Gosund_SP111_v1.1.json.tmpl.m1M64.fCPU160.bin przez NodeMCU PyFlasher.
Moja propozycja, niech CI ktoś udostępni jakąś stara binarkę GG z okolić 4.x do gniazdka, ja miałem takie jazdy z jednym modułem ale miałem też starszy soft z poprzednich identycznych modułów i jak wgrałem starszy to o dziwo wszystko zaczęło hulać.
ps. ja flashuje tasmotizerem, ale nie sądzę żeby to miało znaczenie
Myślisz, że mimo wszystko to niekoniecznie jest problem np. przetwornicy (hardware), ale w dalszym ciągu wsadu (różnica w zasilaniu między programatorem, a z sieci przez przetwornicę)?

EDIT: Wgrałem to: viewtopic.php?p=111187#p111187
GUI-Generic.v4.2.15.Gosund_SP111.m1M64.fCPU160.7z
Bez zmian. Mi to wygląda na problem hardware, ale nie jestem na tyle kompetentny by definitywnie na to wskazać. Poczekam jeszcze na mądrzejsze głowy i później znów rozbiorę, przejrzę luty, elementy etc.
bajtmarcin
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 31, 2023 5:38 am

mmiikk pisze: sob mar 18, 2023 7:24 pm Mam kilka gnieazdek Gosund EP2, juz wgranym gu generic-śmiga . Pytanie: czy mogę w ustawieniach gui generic zamienić diody funkcjami, chce żeby zamiast niebieskiej to zielona pokazywała stan przekaźnika a niebieska konfiguracje polaczenia.
Wgrałem do EP2 bulid z sp111 i nie pokazuje mi Napięcia, Tobie pokazuje?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”