MEW-01 analiza i wykres napięcia sieci

Enriquez
Posty: 24
Rejestracja: sob kwie 11, 2020 7:56 pm

Sprawdź PW...
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Udostępniam dashboard do Grafany, bo pytacie. Autorem jest @Enriquez.

https://pastebin.com/HUsyXyES
TrueMan
Posty: 38
Rejestracja: pt paź 15, 2021 7:10 am

fracz pisze: wt sie 24, 2021 8:50 am Udostępniam dashboard do Grafany, bo pytacie. Autorem jest @Enriquez.

https://pastebin.com/HUsyXyES
Bardzo fajne - właśnie próbuję wdrożyć. Ale widzę, że wykres korzysta z przyjaznych nazw - jak je można przypisać zamiast "encji"?
Hektorek
Posty: 105
Rejestracja: śr kwie 22, 2020 10:27 am

Siema maniacy zielonego trójkąta nieregularnego 😀.
Czy istnieje możliwość "wyciągnięcia" z mew-01 danych ,np z przedziału tygodnia, napięć na poszczególnych fazach przy wykorzystaniu zewn. serwerów typu ,np. chmura google?
Jeśli tak to jak zrealizować gromadzenie tych danych?

Ps
Nie mam żadnego kompa co by robił za serwer lokalny.
Pozdrawiam:
Sławek
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Możesz gromadzić takie dane we własnym zakresie integrując MEW-a z mqtt brokerem i influx-em lub home assistant-em.
Bez własnego hosta się nie obejdzie. Supla nie przechowuje historii takich danych ponieważ aby miało to sens w przypadku analizy napięcia to musielibyśmy zapisywać pomiar co kilka sekund.
Hektorek
Posty: 105
Rejestracja: śr kwie 22, 2020 10:27 am

pzygmunt pisze: pt sty 07, 2022 12:08 pm Możesz gromadzić takie dane we własnym zakresie integrując MEW-a z mqtt brokerem i influx-em lub home assistant-em.
Bez własnego hosta się nie obejdzie. Supla nie przechowuje historii takich danych ponieważ aby miało to sens w przypadku analizy napięcia to musielibyśmy zapisywać pomiar co kilka sekund.
Czyli bez inwestycji we własny sprzęt i instalacje np. HA się nie obejdzie.
A czy jest możliwość aby ktoś inny zgromadził dane z mojej Mew-01 ( udostępnienie linku bezp.) i mi udostępnił wyniki w formie pliku .csv lub .xls?
Pozdrawiam:
Sławek
Hektorek
Posty: 105
Rejestracja: śr kwie 22, 2020 10:27 am

Hektorek pisze: pt sty 07, 2022 3:17 pm
pzygmunt pisze: pt sty 07, 2022 12:08 pm Możesz gromadzić takie dane we własnym zakresie integrując MEW-a z mqtt brokerem i influx-em lub home assistant-em.
Bez własnego hosta się nie obejdzie. Supla nie przechowuje historii takich danych ponieważ aby miało to sens w przypadku analizy napięcia to musielibyśmy zapisywać pomiar co kilka sekund.
Czyli bez inwestycji we własny sprzęt i instalacje np. HA się nie obejdzie.
A czy jest możliwość aby ktoś inny zgromadził dane z mojej Mew-01 ( udostępnienie linku bezp.) i mi udostępnił wyniki w formie pliku .csv lub .xls?
Czy jest ktoś kto mógłby zczytywać dane napięć z mojej Mew-01 i udostępnił w formie pliku ,xls lub ,csv?
Jeśli tak to proszę o kontakt na priv. Dogadamy się.
Pozdrawiam:
Sławek
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jak zainstalujesz własny serwer HA/Grafana to możesz rejestrować wszystkie parametry nawet co kilka sek.
Hektorek
Posty: 105
Rejestracja: śr kwie 22, 2020 10:27 am

pzygmunt pisze: pn sty 10, 2022 11:15 am Jak zainstalujesz własny serwer HA/Grafana to możesz rejestrować wszystkie parametry nawet co kilka sek.
Tak wiem ale na razie nie zamierzam inwestować w serwer , stąd ten post.
Pozdrawiam:
Sławek
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Może wprowadzimy logowanie zbyt wysokiego napięcia i zbyt niskiego z poziomu serwera. Być może taki log Ci wystarczy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”