Zepsuty SRW-01 ???

Sterownik rolet
broki
Posty: 4
Rejestracja: pn lip 13, 2020 6:14 pm

pzygmunt pisze: pn gru 06, 2021 1:05 pm
broki pisze: pn gru 06, 2021 12:48 pm Witam

Mam podobny przypadek. W październiku przestał działać pierwszy moduł SRW-01 - nie świeci dioda, nie reaguje na zasilanie. Sama roleta sprawna bo działa po pominięciu SRW.

Dzisiaj dzwonił do mnie znajomy i mówi że kolejne 4 rolety nie działają z aplikacji i z przycisków.
Może kolega coś źle podłączył ? Rozumiem aby jeden się uszkodził ale 4 to trochę mało prawdopoobne.
Ja podłączyłem u niego w kwietniu 15 sztuk, i wszystko działo prawidłowo. Wysłaliśmy te niedziałające do Zamel-a i przyszły nowe. Niestety nic nie napisali więcej tylko wymiana 1:1.
martin.vega@wp.pl
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 25, 2022 5:42 am

Witam,

mam podobny problem, po trzech miesiącach jeden ze sterowników przestał działać... Czy wiadomo jaka jest przyczyna usterki?
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1780
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Jeżeli sterowniki trafiają bezpośrednio do mnie to wtedy sprawdzam co się uszkodziło. Jeżeli na dział reklamacji, wtedy nie zawsze uda mi się dowiedzieć co było przyczyną uszkodzenia.
Jeżeli całkowicie przestał działać - wyślij go do mnie.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
martin.vega@wp.pl
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 25, 2022 5:42 am

Mirosław F. pisze: pt mar 25, 2022 6:39 am Jeżeli sterowniki trafiają bezpośrednio do mnie to wtedy sprawdzam co się uszkodziło. Jeżeli na dział reklamacji, wtedy nie zawsze uda mi się dowiedzieć co było przyczyną uszkodzenia.
Jeżeli całkowicie przestał działać - wyślij go do mnie.
Na jakie dane mogę wysłać sterownik?
Dołączyć do paczki jakiś opis?
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1780
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Mirosław Fulbiszewski
ZAMEL Sp.z.o.o.
43-200 Pszczyna
Zielona 27

Dodaj krótki opis i nick z forum oraz pełny adres do wysyłki
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Jacek_jaca
Posty: 1
Rejestracja: pt cze 04, 2021 6:42 pm

U mnie pomoglo odlaczenie na chwile minusowego przewodu. Po ponownym podlaczeniu dioda zaswieciła sie i sterownik dziala.
kamilk
Posty: 2
Rejestracja: pn cze 27, 2022 7:00 am

Witam, mam podobny problem z jednym ze sterowników SRW-01. Co jakiś czas sterownik przestaje działać, dioda na sterowniku gaśnie, w aplikacji wyświetla się na czerwono. Napięcie do sterownika dociera. Zawsze w tej sytuacji pomaga wyłączenie napięcia na obwodzie zasilającym rolety i ponowne jego włączenie, jednak jest to dość irytujące. Czy udało się ustalić czy problem może leżeć w oprogramowaniu sterownika czy jest to jakaś wada fabryczna konkretnego egzemplarza?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

kamilk pisze: pn cze 27, 2022 7:18 am Witam, mam podobny problem z jednym ze sterowników SRW-01. Co jakiś czas sterownik przestaje działać, dioda na sterowniku gaśnie, w aplikacji wyświetla się na czerwono. Napięcie do sterownika dociera. Zawsze w tej sytuacji pomaga wyłączenie napięcia na obwodzie zasilającym rolety i ponowne jego włączenie, jednak jest to dość irytujące. Czy udało się ustalić czy problem może leżeć w oprogramowaniu sterownika czy jest to jakaś wada fabryczna konkretnego egzemplarza?
Raczej wada egzemplarza.
O ile nie zmieniałeś ustawień diody, to ona zawsze powinna albo świecić (przy poprawnym połączeniu), albo migać (sygnalizując brak połączenia, tryb konfiguracyjny, itp). Nie ma takiej sytuacji, aby nie świeciła wcale. Jeśli nie świeci, to znaczy że układ sterujący "leży". Skontaktuj się z Zamelem - na pewno pomogą :)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
lmaszczynski
Posty: 2
Rejestracja: ndz sty 29, 2023 9:34 pm

Witam, u mnie niestety dziś po ponad 1,5 roku bezproblemowego działania jeden egzemplarz z całego suplowego parku nagle przestał działać. Po obejściu supli roleta działa prawidłowo. Jako, że mam na wejściu zasilania takie sprytne urządzenie wibeee one zacząłem sprawdzać w logach czy czasami Tauron nie rzucił mi zbyt dużego natężenia. To było pierwsze co mi przyszło do głowy.Nie zauważyłem żadnego strzału prądowego. Czy mogę liczyć na pomoc i sprawdzenie mojego egzemplarza?

Pozdrawiam
Łukasz Maszczyński
SBW-02 x2, SRW-01 x9, ROW-01 x16, ROW-02 x9 itd.
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1780
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Hej. Prześlij go do mnie. Sprawdzę co się stało.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SRW-01”