Podłączenie SBW-02 do bramy Wiśniowski AWso2018

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Połącz się ręcznie z 192.168.4.1 i tam znajdziesz nazwę sieci oraz hasło. Możesz wprowadzić te ustawienia ręcznie.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Tylko jeśli nie była zrobiona aktualizocja softu, to przy routerze tenda nie wejdzie w tryb konfiguracyjny.
Wtedy musisz wyłączyć Tende, i dopiero wtedy przełącz urządzenie w tryb konfiguracyjny. Następnie ustaw nazwę sieci Wi-Fi oraz hasło z tendy i zaznacz aktualizację softu. Następnie zapisz i wyjdź z trybu konfiguracyjnego. Następnie włącz router
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
mat
Posty: 6
Rejestracja: ndz maja 01, 2022 7:56 am

Bardzo wszystkim dziękuje! Udało się :) jeszcze muszę kabelki pod informacje o zamknięciu / otwarciu przyłączyć ale nie miałem złączek.

Opis dla laika:
1. Zmienić czasowo nazwę sieci mesh Tenda na inna
2. Podpisać pod własna sieć internetowa inny router i ustawić nazwę sieci taka jak wcześniej była na Tenda
3. Skonfigurować suple zgodnie z instrukcja
4. Odłączyć dodatkowy router
5. Na nowo ustawić na Tenda stara nazwę sieci

I podpisac bramę zgodnie z wcześniejszymi instrukcjami.
Fajnie ze to forum działa bo nawet osoby które pierwszy raz w zyciu maja do czynienia z kabelkami maja możliwość same coś zrobić i mieć radochę :D
ATMTIC8
Posty: 5
Rejestracja: czw lut 23, 2023 12:10 pm

Witam! Jestem chwile przed montażem bramy Wiśniowskiego Awso 2018. Czytając temat mam jedno pytanie, bo schemat podłączenia został dodany w temacie. Czy takie podłączenie nie wprowadzi "sajgonu" w pracy krańcówek?
Załączniki
sch.png
sch.png (1.76 MiB) Przejrzano 419 razy
Gumis210
Posty: 24
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 4:59 pm

Wszystko działa bardzo dobrze, wiec podłączaj bez obaw wg tego schematu.
ATMTIC8
Posty: 5
Rejestracja: czw lut 23, 2023 12:10 pm

Witam! Muszę zmienić koncepcję, pierwotnie dwa sterowniki SBW-02 (jeden do bramy. drugi do furtki), miały znajdować się w słupku napędu i słupku furtki. Z uwagi na brak WIFI w tych miejscach, nie chce cudować ze wzmacniaczami sygnałów WIFI i zdecydowałem się na umieszczenie sterowników w domu. Rozrysowałem schemat podłączenia sterowników z bramą i domofonem. Mam problem.. brakuję mi jednej żyły, aby wpiąć się w masę ze sterownika bramy.. i tu mam pytanie:

1) Gdzie mógłbym się wpiąć z tą żyłą, aby wszystko dobrze działało?

- mógłbym zrezygnować z zasilania sterownika z bramy i dodać jeszcze jeden zasilacz 12 lub 24V, jednak czytałem po tematach, że jeśli zasilę z innego źródła to może to dobrze nie działać.. (musiałbym dodać jakiś przekaźnik?)

- teoretycznie pomarańczowa żyła, która wchodzi do 14 i 21 idzie z GND, ale chyba z niej nie mógłbym skorzystać?

- mógłbym zrezygnować z wpięcia się w krańcówki IN1 i IN2, wtedy miałbym dwie wolne żyły i jedną mógłbym się wpiąć pod to GND, które trzeba czyli koło 24V (jednak chyba nie miałoby to sensu..)

Proszę o poradę jak ten problem rozwiązać oraz rzucić ogólnie okiem czy wszystkie połączenia są poprawne i będzie to działało
Załączniki
schematfurtkabrama.png
schematfurtkabrama.png (4.85 MiB) Przejrzano 382 razy
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Sprawdź multimetrem czy masz przejście pomiędzy jednym, a drugim GND. Jeśli tak to teoretycznie możesz podłączyć A2 z 14.
Nie musisz podłączać obu wejść (IN1 i IN2). Wystarcz Ci IN1.
ATMTIC8
Posty: 5
Rejestracja: czw lut 23, 2023 12:10 pm

Jeszcze nie mam fizycznie bramy, więc nie jestem w stanie sprawdzić czy jest przejście. Czyli wpinając się tylko w IN1, zwalnia się żyła, którą będę mógł wpiąć w GND koło 24V. Będzie wszystko działało? W sensie informacja o stanie bramy?
Załączniki
schematfurtkabrama.png
schematfurtkabrama.png (6.21 MiB) Przejrzano 277 razy
Ostatnio zmieniony czw mar 16, 2023 11:12 am przez ATMTIC8, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Tak
ATMTIC8
Posty: 5
Rejestracja: czw lut 23, 2023 12:10 pm

Mam jeszcze pytanie o jedno miejsce podłączenia. Chodzi o sterowanie bramą z domofonu. Na schemacie, połączenie wideodomofonu (czarno-żółty 2x1) leci do sterownika bramy (czarny - UZ ; żółty - OTW).

Mam wątpliwość czy czarny przewodu podłączyć nie do UZ tylko do GND. Czyli czarny - GND, żółty - OTW? Pod OTW w sterowniku zaprogramowane jest 3F czyli otwórz / stop / zamknij / stop.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-02”