VARILIGHT V-Pro Smart - zaproszenie do testów

Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

No to mój egzemplarz sprawuje się ok
Tu czas chyba od aktualizacji
Załączniki
Screenshot_2023-01-12-18-51-43-714_org.supla.android.jpg
Screenshot_2023-01-12-18-51-43-714_org.supla.android.jpg (342.83 KiB) Przejrzano 505 razy
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Może ja miałem pecha, z drugiej strony coś może być na rzeczy bo u QLQ początkowy objaw był taki sam z tym ze u niego po twardym resecie zadziałało u mnie padło całkowicie.
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

PuteR pisze: czw sty 12, 2023 6:24 pm Może ja miałem pecha, z drugiej strony coś może być na rzeczy bo u QLQ początkowy objaw był taki sam z tym ze u niego po twardym resecie zadziałało u mnie padło całkowicie.
Trochę strach proponować Ci żebyś otworzył tą czarną puszkę i zobaczył czy jest napięcie 230V, ale mógłbyś namierzyć ścieszki i zasilić samo ESP 3V3.
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

PuteR pisze: czw sty 12, 2023 6:24 pm Może ja miałem pecha, z drugiej strony coś może być na rzeczy bo u QLQ początkowy objaw był taki sam z tym ze u niego po twardym resecie zadziałało u mnie padło całkowicie.
Nie masz kogoś kto przelutuje Ci/ sam przelutuj jak potrafisz esp sterujące ze starego modułu?
Ew ja bym spróbował wgrać soft po kablach przecież bin jest dostępny
https://updates.supla.org/
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Sam do takie lutowania to wole się nie odzywać 😊 bo żaden nie będzie działać. Wgrać na nowo bin to masz namalują żeby się wpiąć bezpośrednio w esp?? Czy wtyk esp wroom również trzeba zewrzeć gpio 0 z gnid żeby wprowadzić w tryb programowania??
wojtas567 pisze: czw sty 12, 2023 6:54 pm
PuteR pisze: czw sty 12, 2023 6:24 pm Może ja miałem pecha, z drugiej strony coś może być na rzeczy bo u QLQ początkowy objaw był taki sam z tym ze u niego po twardym resecie zadziałało u mnie padło całkowicie.
Trochę strach proponować Ci żebyś otworzył tą czarną puszkę i zobaczył czy jest napięcie 230V, ale mógłbyś namierzyć ścieszki i zasilić samo ESP 3V3.
Hmm elektrykiem nie jestem wiec do 230 wole się nie odzywać ale 3v3 namierzyć i w ten sposób zasilić to w sumie mogę spróbować
Ostatnio zmieniony czw sty 12, 2023 8:53 pm przez PuteR, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Samo ESP działa jak podłączam 3v3 i GND to jest połączenie, więc pewnie musiało się coś spalić przy układzie zasilania 230v :(
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Od trzech dni testuję otrzymany egzemplarz ściemniacza z poprawkami i działa u mnie bardzo dobrze. Zdecydowanie szybsza i pewna reakcja na wciśnięcie przycisku (włączenie / wyłączenie). Urządzenie wreszcie pamięta, że ma mieć włączoną funkcję wzmocnienia. Nawet szanowna małżonka zauważyła, że ta wersja działa znacznie lepiej :) .
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

Witam,

dzisiaj zamontowałem nową wersją ściemniacza (firmware v2.8.52, Cloud v22.11). Pierwsze wrażenia:
  • Ściemniacz jest bardziej responsywny. Największa różnica jest przy wyłączaniu.
  • Pokrętło ma tendencję do blokowania się w pozycji, kiedy wycięcie jest skierowane na śrubę w lewym dolnym rogu (tę przykręcaną bezpośrednio przez plastik.
Raz miałem sytuację podobną do tej opisanej przez @QLQ. Ściemniacz przeszedł w tryb "offline" (sterowanie lokalne działało). Odłączenie i podłączenie zasilania pomogło. Problemów z zasilaczem nie doświadczyłem.
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
pirat
Posty: 113
Rejestracja: ndz maja 12, 2019 12:22 pm

Ściemniacz dotarł w czwartek dziś założony.
Jak na razie jest super w poprzednim czasem światło migało w tym jak na razie jest ok. Jedno co zauważyłem to na tej samej żarówce nowy ustawiony na max żarówka świeci jaśniej.
Potestuję więcej to dam znać
Dziękuję za wysyłkę
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

jaku2k pisze: sob sty 21, 2023 9:37 pm dzisiaj zamontowałem nową wersją ściemniacza (firmware v2.8.52, Cloud v22.11). Pierwsze wrażenia:
Warto zaktualizować go do wersji 2.8.54 ponieważ tam są poprawki, które mogą wpływać na zawieszanie. Soft nie jest jeszcze oficjalnie dostępny więc jak coś to napisz na priva to Ci go udostępnię.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości”