MultiSonoff & others - firmware

Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Mmof pisze: pn gru 19, 2022 11:18 am
klew pisze: pn gru 19, 2022 11:07 am
Mmof pisze: pn gru 19, 2022 10:46 am Ciąg dalszy jest niestety gorszy została zrobiona aktualizacja zdalna i dostałem informację że Afore ATON niestety nie pokazuje żadnych danych po zalogowaniu przez IP powiedzieli że jeżeli podam im adres serwera i port to takie dane mogę otrzymywać po API tylko pytanie czy jest to do zrobienia przy pomocy jakiegoś softu albo może bezpośrednio na serwer Supli i za jego pośrednictwem wyświetlać dane w App i Cloud oczywiście w tej sprawie musiał by sie wypowiedzieć @pzygmunt bo jeżeli jest to dużo pracy to szkoda zachodu choć nie ukrywam że przyjemniej było by mieć wszystko w jednej aplikacji.
Do Cloud raczej nie będziemy dodawać takich integracji.

Czy Afore udostępnia jakieś API do pobierania tych danych z ich serwerów?
Niestety nie udostępniają jedyna opcja to poddanie adres i port serwera wtedy przekierują takie dane . Kontakt do tego Pana co się tym zajmuje w Afore +48531798935 jeżeli ktoś kto się zna na tym mógł by się z nim skontaktować było fajnie bo ja zupełnie się na tym nie znam. Może nie było by to skomplikowane i dało by się to w jakiś rozsądny sposób rozwiązać.
To musiałbyś mieć własny serwer z wystawionym publicznym IP.

Natomiast szybko szperając w sieci widzę, że ludzie robią integracje do HA poprzez logowanie na ten portal solarman. Teoretycznie powinno dać się zrobić taką integrację.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Mmof
Posty: 781
Rejestracja: ndz sty 26, 2020 5:49 pm

klew pisze: pn gru 19, 2022 11:23 am
Mmof pisze: pn gru 19, 2022 11:18 am
klew pisze: pn gru 19, 2022 11:07 am

Do Cloud raczej nie będziemy dodawać takich integracji.

Czy Afore udostępnia jakieś API do pobierania tych danych z ich serwerów?
Niestety nie udostępniają jedyna opcja to poddanie adres i port serwera wtedy przekierują takie dane . Kontakt do tego Pana co się tym zajmuje w Afore +48531798935 jeżeli ktoś kto się zna na tym mógł by się z nim skontaktować było fajnie bo ja zupełnie się na tym nie znam. Może nie było by to skomplikowane i dało by się to w jakiś rozsądny sposób rozwiązać.
To musiałbyś mieć własny serwer z wystawionym publicznym IP.

Natomiast szybko szperając w sieci widzę, że ludzie robią integracje do HA poprzez logowanie na ten portal solarman. Teoretycznie powinno dać się zrobić taką integrację.
Dzięki wielkie za pomoc pewnie zostanę na dwóch App bo HA to dla mnie też czarna magia.
Jeszcze raz dzięki wielkie za pomoc.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Mmof pisze: pn gru 19, 2022 11:37 am
Dzięki wielkie za pomoc pewnie zostanę na dwóch App bo HA to dla mnie też czarna magia.
Jeszcze raz dzięki wielkie za pomoc.
Nie mówię, aby HA instalować. Tylko, że dużo ludzi używa HA i często integracje są tam ogarnięte. Jeśli da się zintegrować do HA, to da się do Supli. To taki przykład jak to zrobić :)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Mmof
Posty: 781
Rejestracja: ndz sty 26, 2020 5:49 pm

klew pisze: pn gru 19, 2022 11:44 am
Mmof pisze: pn gru 19, 2022 11:37 am
Dzięki wielkie za pomoc pewnie zostanę na dwóch App bo HA to dla mnie też czarna magia.
Jeszcze raz dzięki wielkie za pomoc.
Nie mówię, aby HA instalować. Tylko, że dużo ludzi używa HA i często integracje są tam ogarnięte. Jeśli da się zintegrować do HA, to da się do Supli. To taki przykład jak to zrobić :)
A teraz rozumiem może kiedyś się ktoś tym zainteresuje zobaczymy ja niestety jestem laikiem nie poradzę sobie z czymś takim.
LukiSpajder
Posty: 282
Rejestracja: wt sie 18, 2020 2:22 pm

To lepiej nie aktualizować Afory jak nie ma potrzeby. Bo nie będzie dostępu do danych . Dobrze to rozumie ?
Mmof
Posty: 781
Rejestracja: ndz sty 26, 2020 5:49 pm

LukiSpajder pisze: pn gru 19, 2022 1:11 pm To lepiej nie aktualizować Afory jak nie ma potrzeby. Bo nie będzie dostępu do danych . Dobrze to rozumie ?
Osobiście nie masz wpływu na to chyba że nie dasz dostępu do internetu falownikowi aktualizacja idzie z centrum serwisowego jak dobrze zrozumiałem tego Pana co ze mną rozmawiał to robią ręcznie były modele w których występował problem z oprogramowaniem w tych jednostkach robią zamiany i we wszystkich modelach ATON w nich nie wyświetlają się dane po zalogowaniu się po IP . W moimi przypadku kontak nastąpił po około 30min. jak wysłałem e-mail ze zgłoszeniem że falownik sam mi wyzerował historię produkcji i nie zlicza dalej nic dostałem zrzut z ekranu ze stanem jaki był zanim nastąpił resztek informację że falownik został zaktualizowany i problem usunięty.
makosiu
Posty: 7
Rejestracja: czw gru 22, 2022 4:47 pm

Witam,
Mam sporo urządzonek Sonoff MIni w domu (ok 40szt) które zarządzają przeróżnymi światełkami. Właśnie przerzuciłem się z eWelink na supla i brakuje mi jednej ważnej rzeczy we włącznikach światła - trybu śledzenia. W przypadku zewnętrznego przekaźnika zatrzaskowego (zwykły pstryczek do światła), czy jest możliwość żeby Sonoff podążał za jego statusem? Chodzi o to żeby światło zawsze zapalało i gasiło się w tej samej pozycji pstryczka, bez tego tryby się zmieniają gdy np jest chwilowa przerwa w zasilaniu itd. To była bardzo fajna funkcja w eWelink.
vajera
Posty: 387
Rejestracja: śr paź 31, 2018 7:58 am

makosiu pisze: czw gru 22, 2022 4:56 pm Witam,
Mam sporo urządzonek Sonoff MIni w domu (ok 40szt) które zarządzają przeróżnymi światełkami. Właśnie przerzuciłem się z eWelink na supla i brakuje mi jednej ważnej rzeczy we włącznikach światła - trybu śledzenia. W przypadku zewnętrznego przekaźnika zatrzaskowego (zwykły pstryczek do światła), czy jest możliwość żeby Sonoff podążał za jego statusem? Chodzi o to żeby światło zawsze zapalało i gasiło się w tej samej pozycji pstryczka, bez tego tryby się zmieniają gdy np jest chwilowa przerwa w zasilaniu itd. To była bardzo fajna funkcja w eWelink.
To się kłóci z zasadniczą ideą IoT - jak zmienisz stan przekaźnika z aplikacji to przecież pstryczek sam nie przeskoczy? ;-)
Najlepsze rozwiązanie - włączniki monostabilne.
makosiu
Posty: 7
Rejestracja: czw gru 22, 2022 4:47 pm

vajera pisze: czw gru 22, 2022 5:40 pm
makosiu pisze: czw gru 22, 2022 4:56 pm Witam,
Mam sporo urządzonek Sonoff MIni w domu (ok 40szt) które zarządzają przeróżnymi światełkami. Właśnie przerzuciłem się z eWelink na supla i brakuje mi jednej ważnej rzeczy we włącznikach światła - trybu śledzenia. W przypadku zewnętrznego przekaźnika zatrzaskowego (zwykły pstryczek do światła), czy jest możliwość żeby Sonoff podążał za jego statusem? Chodzi o to żeby światło zawsze zapalało i gasiło się w tej samej pozycji pstryczka, bez tego tryby się zmieniają gdy np jest chwilowa przerwa w zasilaniu itd. To była bardzo fajna funkcja w eWelink.
To się kłóci z zasadniczą ideą IoT - jak zmienisz stan przekaźnika z aplikacji to przecież pstryczek sam nie przeskoczy? ;-)
Najlepsze rozwiązanie - włączniki monostabilne.
A właśnie że przeskoczy ;) No nie do końca sam, działa to tak że gdy pstryczek jest w pozycji włączonej (np górna krawędź) i wyłączysz z aplikacji to wtedy pstryczek ma jeden "pusty obieg" czyli pstrykasz w dół - nic się nie dzieje i później pstrykasz w górę - znowu jest.

Wydaje się nieprzydatna funkcja ale zwróćcie proszę uwagę że człowiek się przyzwyczaja do pozycji pstryczka, a już gdy są dwa w jednym gniazdku i w pewnym momencie żeby zgasić to jedno ma być w górnej pozycji a drugi w dolnej - to już w ogóle koniec z brakiem myślenia przy gaszeniu/zapalaniu światła.
Żeby zobrazować wam jak mi na tym zależy to powiem że, gdy założyłem automatykę i domek ma wiele fajnych scen i automatyzacji to rodzina powiedziała że wcześniej było lepiej bo nie było tego problemu z różnymi pozycjami dla wł i wył :D
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2091
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

makosiu pisze: czw gru 22, 2022 7:09 pm
Którą kompilację masz obecnie wgraną?
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości”