Cloud 2.4

Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

QLQ pisze: czw kwie 07, 2022 7:14 pm C 2 koma 4 ? wenn ??
Dlaczego pomimo, iż "Ogólny kanał pomiarowy" działa w Cloud w obecnej wersji nie jest widoczny w app ?? jest to dla mnie niezrozumiałe.
To że coś się wyświetla, nie znaczy że jest to zrobione.
Z kanałem pomiarowym jest jeszcze dużo tematów do zrobienia po stronie serwera, clouda i aplikacji
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Może niech ktoś zaznajomiony w temacie napisze ile procent jest wykonane z kanału ogólnego przeznaczenia? Bo te obiecywania w różnych tematach że będzie za miesiąc, za dwa, w przyszłym kwartale, za rok to powoduje że moi klienci odchodzą od supli bo tracą cierpliwość na obietnice, a ja mam związane ręce.

Dajcie jakąś wersję testową, to jest przecież tylko kanał pomiarowy, krzywdy nikomu nie zrobi jak nie bedzie działał stabilnie.

Naprawdę nie umiem zrozumieć że wprowadzenie dowolnej liczby do systemu, nawet bez wyświetlania jednostek w układzie SI stanowi taki problem dla twórców.
Obrazek
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Kanał ogólnego przeznaczenia jest dedykowany dla majsterkowicza, a nie dla komercyjnego klienta. @Duch__ pamiętaj, że Supla to projekt OpenSource udostępniany bezpłatnie. Zawsze możesz zainwestować własne środki w daną funkcjonalność jeśli Ci na niej bardzo zależy. Obecnie rozwój projektu jest mocno ograniczony do możliwości finansowych sponsorów projektu. Co do % to poza formatką w cloud to nic nie jest w tym temacie zrobione. Można założyć, że 5%.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Kanał pomiarowy praktycznie jeszcze nie istnieje. Jest w planach na kolejne wydanie serwera/clouda po obecnie szykowanym wydaniu, ale też nie ma pewności że coś innego nie okaże się pilniejszego.
Na moje oko jeszcze kilka miesięcy trzeba poczekać. Ale ten termin to tylko moje zgadywanie na podstawie tego jak często udaje się robić kolejne wydania.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

pzygmunt pisze: ndz maja 08, 2022 5:57 am ...5%...
klew pisze: ndz maja 08, 2022 6:04 am ...Kanał pomiarowy praktycznie jeszcze nie istnieje...
No to wielu się "ucieszy" i podejmie zapewne stosowne decyzje. :? :roll:
Obrazek
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Dodajcie możliwość ukrycia jednostek temperatury oraz umożliwicie wyświetlanie wartości powyżej 1000 dla kanału temperatury w aplikacji i będzie pseudo kanał ogólnego przeznaczenia... który na dzień dzisiejszy i tak do tego jest wykorzystywany.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Duch__ pisze: pn maja 09, 2022 7:34 am
pzygmunt pisze: ndz maja 08, 2022 5:57 am ...5%...
klew pisze: ndz maja 08, 2022 6:04 am ...Kanał pomiarowy praktycznie jeszcze nie istnieje...
No to wielu się "ucieszy" i podejmie zapewne stosowne decyzje. :? :roll:
Ja jestem bardziej optymistycznie do tego nastawiony ;). Wiem że to wszystko długo trwa, ale rok czy dwa lata temu to co było planowane na 2.4 leżało z bliżej nieokreślonym terminem kiedy się za to ktoś weźmie.
Teraz prace nad tymi tematami trwają. Aktualnie są robione sceny, które wg mnie są ważniejsze i skorzysta z nich dużo więcej osób niż z kanału ogólnego.
Następny po scenach jest planowany kanał ogólny, ale nie wiem czy np termostat nie wskoczy wcześniej.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

krycha88 pisze: pn maja 09, 2022 7:53 am Dodajcie możliwość ukrycia jednostek temperatury oraz umożliwicie wyświetlanie wartości powyżej 1000 dla kanału temperatury w aplikacji i będzie pseudo kanał ogólnego przeznaczenia... który na dzień dzisiejszy i tak do tego jest wykorzystywany.
Dodanie opcji ukrycia jednostek jest dość proste, ale pod warunkiem, że będzie globalne dla aplikacji (czyli nie dla poszczególnych kanałów, tylko dla wszystkich termometrów). Natomiast myślę, że taka opcja powinna być per kanał, a to wymaga już więcej pracy.
Niestety w apkach jest jeszcze trochę zaległości i wiele rzeczy czeka na implementację, np. "count down timer", żaluzje fasadowe. Nie mówiąc już o zaległościach w apce na iOS, gdzie chyba nawet "ustawień" jeszcze nie ma w oficjalnej apce, i profile/konta czekają na implementację.
Wkrótce trzeba też tam będzie dodać obsługę scen (np. uruchamianie scen z telefonu), termostat.
W międzyczasie "kanał ogólny" powinien być też gotowy po stronie serwera i clouda, więc może nie ma co robić protez na termometrze, tylko od razu zrobić to jak należy.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Albert
Posty: 576
Rejestracja: pt sty 04, 2019 8:32 pm
Lokalizacja: Chełm

To ja tak wtrącę - czy ekipa zarządzająca nie myślała o wprowadzeniu jakichś opłat za korzystanie?
Korzystają tysiące ludzi - za friko. Nie ma funduszy na ruszanie projektu do przodu. Głupie 10zł/mc abonamentu już by podreperowało budżet. Opcja "dla chętnych" na pewno nie sprawdziłaby się tutaj, tak jak nie sprawdza się w GG - wpłaca garstka osób, a kompilują setki osób tysiące binarek. Osobiście dla mnie nie byłby to problem. Wizja szukania innego systemu i przenoszenia wszystkiego jest niezbyt przyjemna a i nie chciałbym tego kiedykolwiek robić :roll: bo przywiązałem sie do Supli po prostu i pasuje mi ona.
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

krycha88 pisze: pn maja 09, 2022 7:53 am Dodajcie możliwość ukrycia jednostek temperatury oraz umożliwicie wyświetlanie wartości powyżej 1000 dla kanału temperatury w aplikacji i będzie pseudo kanał ogólnego przeznaczenia... który na dzień dzisiejszy i tak do tego jest wykorzystywany.
Też jestem tego zdania. Takie ctrl+ c i ctrl+V kanału temperatury z wartościami do np 200000 . Bez miana. Jednostkę można zrobić w opisie. Np licznik nasłonecznienia [W/m2] i tyle.
.
Screenshot_20220509-192025_SUPLA .jpg
Screenshot_20220509-192025_SUPLA .jpg (41.47 KiB) Przejrzano 684 razy
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
ODPOWIEDZ

Wróć do „CLOUD”