Dlaczego nie mogę otworzyć bramy z Google Home

Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

A1 i a2 to wejścia zasilania. Sbw pracuje na DC i AC w zakresie do 24 V (u mnie w domu na 35v też pracuje bez problemu).
Nie wiem co centrala alarmu robi na tych wejściach. Jakie tam są potencjały? Czy masz wspólne gnd?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Tak jak zasugerował Krzysiek (@klew), działanie dwóch urządzeń (centrala alarmowa i SBW) na różnych potencjałach elektrycznych to proszenie się o kłopoty. Z założenia jeśli system alarmowy ma spełniać warunki certyfikatu bezpieczeństwa, to nie można ingerować w obwody tego systemu innymi urządzeniami, na dodatek pracującymi na różnych potencjałach.
Tu nie ma się co zastanawiać, tylko kupić drugi kontaktron, przykleić go na tym już zamontowanym, tak aby magnes załączał oba kontaktrony. Koszt znikomy, problem rozwiązany i oba systemy działają tak jak powinny.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Ja mam u siebie jeden kontaktron podłączony do alarmu i sygnał z niego wprowadzony osobnym bezpotencjałowym wyjściem z alarmu, skąd jest podłączony do sbw
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
MadOnion78
Posty: 1060
Rejestracja: ndz lis 24, 2019 3:53 pm
Lokalizacja: Głubczyce

Ja u siebie mam zamontowany wyłącznik krańcowy za 15pln, który jednocześnie daje NC/NO po przełączeniu stan zmienia się analogicznie NO/NC.
Styki są odseparowane jeden ogarnia sbw drugi CA.
3x SRW-01, 1x mSRW-01, 7x ROW-02, 2x SBW-02, 2x LIW-01, 1x SLW-02, 1x SLW-02, 1x MEW-01, 1x DIW-01, RNW-01 ;)
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

W sumie możesz też podłączyć tam przekaźnik, aby odseparować sygnały
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
songoku_xxx
Posty: 55
Rejestracja: pn lis 29, 2021 9:31 am

Podpowiesz jaki konkretnie? Mam sprawne ręce i potrafie logicznie składać fakty, ale nie jestem elektrykiem ;)

Może dioda? Wszystko chodzi na DC, więc teoretycznie można to zablokować :)
Mam chyba coś takiego w domu
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Ja też z elektryki jestem noga. Może dioda pomoże, może nie ;)
Na pewno nie zaszkodzi, więc możesz spróbować.

Z przekaźnikiem chodziło mi o następujące podłączenie:
A1 do kontaktronu, z kontaktronu do cewki przekaźnika (np na DC 24v jeśli takie masz zasilanie), dalej z cewki dajesz diodę i inne in1.
Następnie alarm podłączasz do common i NO na przekaźniku.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Dodaj drugi kontaktron w innym miejscu. Dzięki temu będziesz miał dwa niezależne źródła informacji o tym czy brama jest zamknięta. Tanio i bez kombinacji.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Jeśli w innym miejscu, to w takim aby magnes od kontaktronu alarmowego podczas ruchu bramy nie zadziałał na ten kontaktron.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
songoku_xxx
Posty: 55
Rejestracja: pn lis 29, 2021 9:31 am

Spróbuję z diodą i dam znać jak wyszło. To dla mnie bardziej "eleganckie" rozwiązanie ;)
To jeszcze pytanie o 2 kontaktron sygnalizujący pełne otwarcie. Czy jego zamontowanie ma jakieś zalety?
ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ / Jak to zrobić”