konwersja Inel ST-01 do Zamel SRW-01

Sterownik rolet
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Oczywiście możesz zastosować takie rozwiązanie jak na przykładowym zdjęciu ale tak jak Robert napisał. W aplikacji wizualizacja pozycji rolety nie będzie zgodna z rzeczywistością. Dodatkowo z aplikacji czy z harmonogramu nie ustawisz pozycji pośrednich czyli np. 50%, 25% itd. Tylko 100% otwarte albo 100% zamknięte.
Placebo
Posty: 6
Rejestracja: pt sie 05, 2022 7:09 am

Dziękuję bardzo Panowie za pomoc i naukę. Przemyśle sprawę na rozwiązaniem.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

To abyś miał o czym myśleć, to w przypadku zastosowania kompletu sterowników Suplowych (6xSRW-01, 1xRNW-01 do sterowania centralnego) możesz zrealizować np. taką funkcjonalność:
- krótkie naciśnięcie przycisku zamykania centralnego zamyka wszystkie rolety do końca (na 100%),
- krótkie dwukrotne naciśnięcie przycisku zamykania centralnego zamyka wszystkie rolety do pozycji np. 80%,
- krótkie trzykrotne naciśnięcie przycisku zamykania centralnego zamyka wszystkie rolety do pozycji np. 50%,
- krótkie naciśnięcie przycisku otwierania centralnego otwiera wszystkie rolety do końca (na 100%),
- krótkie dwukrotne naciśnięcie przycisku otwierania centralnego otwiera wszystkie rolety do pozycji np. 80%,
- krótkie trzykrotne naciśnięcie przycisku otwierania centralnego otwiera wszystkie rolety do pozycji np. 50%.
I co najciekawsze - każdy roletowy łącznik lokalny może sterować również wszystkimi roletami (np. dwukrotne naciśnięcie przycisku zamknij w sypialni zamknie wszystkie 6 szt. rolet).

Miłego wyboru :D

Ps. Powyższe rozwiązanie do działania wymaga stałej obecności dostępu do sieci Internet przez Wi-Fi 2.4 GHz.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Placebo
Posty: 6
Rejestracja: pt sie 05, 2022 7:09 am

Witam,
Po przemyśleniu sprawy rozważeniu za i przeciw - pozostanę przy rozwiązaniu automatyki tylko sterowania centralnego. Przy siedmiu roletach (pisałem 6 - o jednej zapomniałem), sterowanie i programowanie każdej z rolet jest dla mnie zbędne z powodu rozmieszczenie okien i pomieszczeń na parterze. (Kuchnia, salon, łazienka, schody - okna na każdą stronę świata). I tak Żona chodzi i pstryka zależnie od nasłonecznienia czy jej widzimisię, a rolety są zamykane tylko w zimę i tylko wtedy jak nikt nie zapomni. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo jest to strzeżone zamknięte osiedle z monitoringiem, więc pozostawienie otwartych rolet, na noc czy przy wyjeździe pozostanie bez konsekwencji.
Zależalo mi zamknięciu i otwarciu wszystkich rolet jednym przyciskiem, ewentualnie zaprogramowanie zamknięcia i otwarcia o odpowiedniej godzinie) więc zastosowałem jako centralny Loratap SC511WSC ( podłączony - działa) - z pilotem radiowym (chyba się bardziej z tego cieszę niż z aplikacji) i wifi z obsługą Tuya z możliwością przeprogramowania pod Suplę. (Nie wiem dlaczego Zamel mógłby nie działać).
73791682-170a1700-47a3-11ea-813e-bd19a2d4e700.png
73791682-170a1700-47a3-11ea-813e-bd19a2d4e700.png (145.98 KiB) Przejrzano 243 razy
Inel z głównego sterowania poszedł na okno. Dokupiłem dwa i mam nadzieję, że posłużą jak tamte kolejne 12 lat - tamte padły z powodu luźnego podejścia elektryka)
Propozycję Roberta zastosuję jednak na piętrze (4 sypialnie - 6 rolet) i poddaszu (kolejne 2 rolety) , pomimo tego, że każdy z domowników ustawia sobie jak chce,ponieważ w przeciwieństwie do parteru, nie ma magistrali centralnej i żadnych sterowników (przekaźników), zostały zastosowane przełączniki z podtrzymaniem napięcia.
Dziękuję za poświęcony czas i pomoc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SRW-01”