Sonoff wgrywanie firmware-u Supli przez OTA - manual

kurus
Posty: 1038
Rejestracja: śr sty 15, 2020 8:17 pm

Na nowych wersjach mini nie działa ten sposób juz.. zostaje rozebranie mini programator i łączysz z sie z pinami
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2091
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

kurus pisze: śr lis 02, 2022 2:43 pm Na nowych wersjach mini nie działa ten sposób juz.. zostaje rozebranie mini programator i łączysz z sie z pinami
Tryb DIY w MINI działa nadal.
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
Dejwis
Posty: 25
Rejestracja: sob sty 14, 2023 7:48 pm

To podsumowując da się na najnowszej wersji mini r 2 wgrać suple przez OTA ?
przygod
Posty: 97
Rejestracja: śr lip 17, 2019 9:31 am

Dejwis pisze: czw sty 26, 2023 2:32 pm To podsumowując da się na najnowszej wersji mini r 2 wgrać suple przez OTA ?
W zamówionych niedawno kilku sztukach udało się bez problemu.
Dejwis
Posty: 25
Rejestracja: sob sty 14, 2023 7:48 pm

Potwierdzam w mini r2 dało się wgrać bez lutowania 8-)
artur-bilewicz@wp.pl
Posty: 3
Rejestracja: pt lut 17, 2023 4:55 pm

Dzień dobry, udało Mi się załadować Suplę na sonoff r2 mini, ale straciłem kilka funkcjonalności w porównaniu do ewelinka.
Generalnie pokusiłem się na zmianę z myślą że znajdę tu inne zastosowania tj.

1. Krótkie naciśnięcie powoduję standardowo zmianę stanu. monostabilnie (to oczywiście działa)
2. Przytrzymanie przycisku 2 sek. powoduję zawsze wyłączenie przekaźnika. ( potrzebne żeby centrala po podaniu impulsu 2 sek. gasiła światła)

Trzecia sprawa jak ustawić żeby przekaźnik działał po uruchomieniu określony czas np. 2min. (chodzi o sterowanie wentylatorem w łazience, taka opcja była w sofcie ewelinka)
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

artur-bilewicz@wp.pl pisze: pt lut 17, 2023 9:19 pm Dzień dobry, udało Mi się załadować Suplę na sonoff r2 mini, ale straciłem kilka funkcjonalności w porównaniu do ewelinka.
Generalnie pokusiłem się na zmianę z myślą że znajdę tu inne zastosowania tj.

1. Krótkie naciśnięcie powoduję standardowo zmianę stanu. monostabilnie (to oczywiście działa)
2. Przytrzymanie przycisku 2 sek. powoduję zawsze wyłączenie przekaźnika. ( potrzebne żeby centrala po podaniu impulsu 2 sek. gasiła światła)

Trzecia sprawa jak ustawić żeby przekaźnik działał po uruchomieniu określony czas np. 2min. (chodzi o sterowanie wentylatorem w łazience, taka opcja była w sofcie ewelinka)
Zakładam, że wgrałeś na urządzenie soft Gui Generic.

ad 3. w Cloud zmień funkcję tego kanału na "automat schodowy" - wtedy możesz ustawić załączanie np. na 2 min.

ad 2. jeśli w sofice masz włączone Wyzwalacze Akcji, to możesz ustawić w Cloud co ma się dziać na przytrzymaniu przycisku. Czas przytrzymania przycisku powinien dać się ustawć na stronie kofniguracyjnej Gui Generic (mam nadzieję :) )
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
artur-bilewicz@wp.pl
Posty: 3
Rejestracja: pt lut 17, 2023 4:55 pm

Wyzwalacze akcji trzeba było zaznaczyć przy kompilacji ? Poszło to co było zaznaczane domyślnie, więc chyba nie mam tego. Czy musze wgrywać na nowo, jeżeli tak to jaka kolejność zastosować?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

artur-bilewicz@wp.pl pisze: pt lut 17, 2023 10:15 pm Wyzwalacze akcji trzeba było zaznaczyć przy kompilacji ? Poszło to co było zaznaczane domyślnie, więc chyba nie mam tego. Czy musze wgrywać na nowo, jeżeli tak to jaka kolejność zastosować?
Nie wiem czy to trzeba wybierać czy nie.
Sprawdź w Cloud czy są dostępne (albo jako osobne kanały, albo w ramach kanałów przekaźników)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
artur-bilewicz@wp.pl
Posty: 3
Rejestracja: pt lut 17, 2023 4:55 pm

Poradziłem już sobie, wszystkie opcję działają a nawet więcej, dzięki za pomoc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ / Jak to zrobić”