Jak podłączyć centralkę BENINCA CP.J3 do ZAMEL SBW-01

Gothan
Posty: 7
Rejestracja: wt maja 18, 2021 6:11 pm

Dzień dobry,
Poszukuję rozwiązania problemu podłączenia centralki z SBW-01 oraz wyłączników krańcowych. Jakie krańcówki dokupić aby wszystko dobrze działało?
4021365100_1553418687.png
4021365100_1553418687.png (73.97 KiB) Przejrzano 2453 razy
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Zastosuj kontaktron.

A1 - 17
A2 - 16
11 - COM
14 - P.P.
A2 i IN1/2 do kontaktronu
Gothan
Posty: 7
Rejestracja: wt maja 18, 2021 6:11 pm

Dziękuję za odpowiedź. Potrzebuję dwa kontaktrony (sygnalizacja brama otwarta i zamknięta). Obydwa podłączyć tak samo?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

A2 i IN1 do jednego, a A2 i IN2 do drugiego.

Czujnik podstawowy ustawiasz tak aby rozłączał się (rozłączał obwód) jak tylko brama minimalnie się otworzy.
Czujnik pośredni ustawiasz tak aby załączył się przy pełnym otwarciu bramy.
Przy czujniku pośrednim włącz opcję "Odwrócona logika".
Gothan
Posty: 7
Rejestracja: wt maja 18, 2021 6:11 pm

Wybacz laickie pytanie, jestem amatorem. Czy kontaktrony magnetyczne będą sygnalizować w aplikacji położenie bramy? Czy brama będzie się otwierać jeżeli czujnik będzie rozłączał się (rozłączał obwód) jak tylko brama minimalnie się otworzy. Czy brama zatrzyma się jeżeli Czujnik pośredni będzie załączył się przy pełnym otwarciu bramy. Możne prosić o wskazanie jakiegoś modelu kontaktronów?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Kontaktron nie steruje bramą. Pomaga tylko ustalić czy brama jest otwarta czy całkowicie zamknięta. Informacja o tym jaki jest stan bramy potrzebna jest do prawidłowego działania harmonogramów i sterowania głosowego. Dobrze też wiedzieć czy brama jest zamknięta będąc poza domem. Kontaktron powinien być tak zamontowany by rozłączał się jak tylko brama minimalnie się otworzy. Kontaktron nie pozwala na ustalenie dokładnej pozycji bramy np. 33% otwarcia. Tego nie uzyskasz. Polecam kontaktrony firmy Satel. No model B3A. Wpisz w Google „Kontaktron bramowy Satel”
prostynick
Posty: 5
Rejestracja: pt lip 16, 2021 11:39 am

Dzień dobry,

jestem strasznym laikiem elektrycznym/elektronicznym. Póki co udało mi się podłączyć ROW-02. Jeśli chodzi o SBW-01 i CP.J3M - czy dobrze rozumiem, że jeśli nie jestem zainteresowany stanem bramy, a jedynie możliwością otwarcia/zamknięcia to wystarczy, że wykorzystam jw.? Tj.:

A1 - 17
A2 - 16
11 - COM
14 - P.P.

Przy okazji - rozumiem, że do 18 potrzebuję zworki żeńskiej? Np. https://diolut.pl/przewody-kable-zworki ... -8720.html ? Zakładam, że w Castoramie tego nie znajdę.

Proszę o wyrozumiałość :)

Pozdrawiam,
Łukasz
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Tak, jeśli nie potrzebujesz informacji o tym czy brama jest otwarta to wystarczy podłączyć tak jak napisałeś.
Zachęcam jednak do podłączenia czujnika. SBW pozwala sterowania na odległość i bez czujnika nie dowiesz się czy
przypadkiem sobie nie otworzyłeś bramy. Dodatkowo bez czujnika nie będzie działać sterowanie głosowe.

Odnośnie "Zworki". Poszukaj w domu jakiś nieużywanych przewodów. To powinno wystarczyć. Jak coś znajdziesz to wrzuć zdjęcie. Dam znać czy to będzie ok.
prostynick
Posty: 5
Rejestracja: pt lip 16, 2021 11:39 am

Dziękuję za odpowiedź. Teraz widzę, że zgapiłem, bo nie było mnie fizycznie przy urządzeniu - te zworkii JP4 są przecież podpięte pod zasilanie, prawda? Czyli mógłbym w zasadzie przeciąć kabel który teraz biegnie do 18 i spiąc wszystko potrójnym Wago (jeden do zasilacza, drugi do JP4, trzeci do SBW-01)?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Teraz widzę, że tam mały był błąd. Zamiast 18 ma być 16. Teoretycznie i na 16 i 18 powinno być umownie 0V. Zmieniłem. Lepiej jak podłączysz pod 16.

Jak masz miernik to możesz sprawdzić jak się zachowuje wyjście 14 15. Możliwe, że z niego będzie można ustalić stan otwarcia bramy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-01”