Termostat

Luther
Posts: 98
Joined: Sun Feb 16, 2020 8:19 pm

Post

Robert Błaszczak wrote: Thu Feb 10, 2022 5:16 pm Też czekam na takie rozwiązanie w Supli. Ale jak na razie nie widać światełka w tunelu w tym temacie więc od tego sezonu grzewczego korzystam z rozwiązania Danfoss Ally (https://www.danfoss.com/pl-pl/products/ ... foss-ally/). Niestety jest to odrębna aplikacja, ale działa zgodnie z założeniami.
Dosyć ciekawe rozwiązanie :)
3x Pnw-01, 2x Row-01, 2x Row-02, 1x Row-07, 1x Slw-02, 1x Diw-01, Slw-01, Lew-02
User avatar
klew
Posts: 8355
Joined: Thu Jun 27, 2019 12:16 pm
Location: Wrocław

Post

Wsparcie dla termostatu w Supli pojawi się.
Ale oprogramowanie po stronie Supli to jedno, a sprzęt to zupełnie inny temat.
Dostępność sprzętu zależy od partnerów Supli (obecnych i przyszłych), a na nich najlepiej działa presja rynku :P. Także polecam dzownić, pisać, pytać producentów sprzętu. Dopóki czekacie aż coś się pojawi, to oni nie wiedzą o tym, że jesteście czymś zainteresowani.

Ja w domu mam termostaty Devi Smartreg. Mam w planach integrację tego z Suplą. Kiedyś znalazłem w sieci projekt, który pozwala na komuniakcję z tymi urządzeniami. Testowo odpaliłem sobie odczyt termometrów z termostatów i przez Supla Virtual Device wrzuciłem do swojej Supli. Pewnie kiedyś do tego tematu wrócę i spróbuję zrobić pełniejszą integrację. Wg opisu projektu "Danfoss Living Connect" używa tego samego protokołu, a Danfoss Ally jest z tej samej rodziny.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
User avatar
YoMan
Posts: 2283
Joined: Thu Apr 30, 2020 5:18 pm
Location: Częstochowa

Post

klew wrote: Fri Feb 11, 2022 8:19 am (...)
Ale oprogramowanie po stronie Supli to jedno, a sprzęt to zupełnie inny temat.
(...)
a ja wierzę w bardziej biegłych w programowaniu członków niniejszego forum. Jak się tylko pojawi możliwość to przypuszczam, że ktoś weźmie na warsztat i szybciej się pojawi niż komercyjne rozwiązania (choćby z powodu tego, że nie musi testować i certyfikować - my to zrobimy ;) )
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Luther
Posts: 98
Joined: Sun Feb 16, 2020 8:19 pm

Post

Ciekawe czy sam Zamel może przerobić swoją głowice RGT-01 pod suple :?:
3x Pnw-01, 2x Row-01, 2x Row-02, 1x Row-07, 1x Slw-02, 1x Diw-01, Slw-01, Lew-02
User avatar
Duch__
Posts: 1785
Joined: Wed Aug 24, 2016 7:26 pm
Location: Opole

Post

Ja tam lubię swój termostat napisany rok temu.

Sterowanie maksymalnie 16 obwodami (obecnie 6),
Regulacja temp dla każdego obwodu dla każdego dnia tygodnia od -3 do +3 st C w zależności od godziny z dokładnością do 0.01 st C
Wykrywanie otwartego okna z dokładnością do 0.01 st C,
Histereza od -2 do 0 st C z dokładnością do 0.01 s C,
Tryb Urlopowy z ustawieniem daty zakończenia o godzinie 0:00,
Funkcja odpowietrzania ,wyłącza piec, ale otwiera wszystkie zawory,
Blokada całkowita grzania,
Pamięć ostatnich 60 zdarzeń w systemie,
Ustawienie z poziomu strony konfiguracyjnej które obwody są sterowalne,
Ustawienie z poziomu strony konfiguracyjnej które obwody reagują na otwarcie okna,
Intuicyjne "kolorowanie" danych dla lepszej prezentacji (temp ponad zadaną = zielona nazwa, temp poniżej zadanej = czerwone nazwa, grzanie = liczby na czerwono).
Wbudowane są jeszcze zabezpieczenia przed maksymalna i minimalną temp w pomieszczeniach (specjalnie nie konfigurowalne z poziomu przeglądarki),
Zabezpieczenie przed brakiem WIFI, w takim przypadku piec załącza się na 10 min, a następnie 10 min wyłączony.
Aktualizacja poprzez OTA.
Całość zabezpieczona hasłem do przeglądarki oraz kodem PIN do ustawień.
termostat 1.png
termostat 2.png
termostat 3.png
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Last edited by Duch__ on Wed Feb 16, 2022 1:57 pm, edited 4 times in total.
Image
User avatar
Duch__
Posts: 1785
Joined: Wed Aug 24, 2016 7:26 pm
Location: Opole

Post

termostat 4.png
termostat 5.png
termostat 6.png
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Image
User avatar
Duch__
Posts: 1785
Joined: Wed Aug 24, 2016 7:26 pm
Location: Opole

Post

termostat 7.png
termostat 8.png
termostat 9.png
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Image
User avatar
Duch__
Posts: 1785
Joined: Wed Aug 24, 2016 7:26 pm
Location: Opole

Post

termostat 10.png
termostat 11.png
Może będzie to dla was jakaś inspiracja.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Image
User avatar
YoMan
Posts: 2283
Joined: Thu Apr 30, 2020 5:18 pm
Location: Częstochowa

Post

Duch__ wrote: Wed Feb 16, 2022 1:49 pm Ja tam lubię swój termostat napisany rok temu.
(...)
wygląda naprawdę nieźle :) grats.
Rozumiem, że z Suplą to nie ma nic wspólnego?
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
User avatar
klew
Posts: 8355
Joined: Thu Jun 27, 2019 12:16 pm
Location: Wrocław

Post

Duch__ wrote: Wed Feb 16, 2022 1:49 pm Regulacja temp dla każdego obwodu dla każdego dnia tygodnia od -3 do +3 st C w zależności od godziny z dokładnością do 0.01 st C
Wykrywanie otwartego okna z dokładnością do 0.01 st C,
Histereza od -2 do 0 st C z dokładnością do 0.01 s C,
Czy te 0,01 stopnia to nie jest zbyt duża precyzja? 0,1 by nie wystarczyło?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:

Return to “Ogólna dyskusja”