SRW-01 - rozłączenie, kalibracja

Sterownik rolet
robertklepacki94
Posty: 941
Rejestracja: czw wrz 02, 2021 1:06 pm

bogdan55nr@op.pl pisze: pn lis 07, 2022 2:41 pm bogdan55nr@op.pl

Jak zaktualizować wersje na wyższą?
viewtopic.php?t=6212
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023
bogdan55nr@op.pl
Posty: 11
Rejestracja: śr kwie 08, 2020 4:57 am

Wersje oprogramowania zmienione 2.8.53.
Czytałem kiedyś że można ustawić aby z przycisku otwierać wszystkie rolety.
Czy jest to możliwe na obecnych sterownikach i nowej wersji oprogramowania?
bogdan55nr@op.pl
Posty: 11
Rejestracja: śr kwie 08, 2020 4:57 am

Już wszystko ogarnięte. Można ustawiać różne zadania dla grup rolet w zależności ile razy zostanie naciśnięty przycisk.
Dziękuję za pomoc.
Kondrot
Posty: 12
Rejestracja: ndz lis 27, 2022 9:07 am

Witam,

Podłączę się pod temat.

Mamy w domu założone sterowniki rolet 9 szt. Sterowniki założone na przełomie sierpnia i września.

Sytuacja wygląda następująco aktualnie w jednym oknie bardzo często słychać cyknięcie sterownika i roleta się nie otwiera albo nie zamyka, mam również skonfigurowanie otwarcie rolet z harmonogramu i jest to samo. Czasami zadziała a czasami tylko cyknięcie słychać i roleta się nie rusza (bez steroników rolety działają bez problemu).

drugim problemem który mnie bardziej frapuje jest zawodność niestety. W poniedziałek elektrycy którzy montowali sprzęt przyjadą z jednym sterownikiem z reklamacji i zabiorą kolejny. Sytuacja wygląda następująco w pewnym momencie sterowniki się rozłączają (w aplikacji jako rozłączone, a fizycznie na sterowniku żadna dioda nie działa dwa sterowniki w ciągu miesiąca pierwszy padł 2.11 teraz kolejny 26.11.

Co może być przyczyną? Instalacja w domu jest nowa. Świeżo zakończona budowa instalacja w pełni sprawna.

Zastanawiam się nad kupnem sterowników do lamp z Zamela i jeszcze innych ale niepokoi mnie awaryjność ;/ Na 9 sterowników 2 padły całkowicie, a jeden przerywa. Z innymi szczególnej awaryjności jakieś nie zauważyłem.

Poniżej screen z aplikacji odnośnie sterowników. Sterowniki rozłączone to padnięte...

Obrazek
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18281
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

W temacie awaryjności pod względem sprzętowym powinien wypowiedzieć się Zamel.
Na tych padniętych sprawdź jaki tam jest numer na obudowach. W przypadku tej cykającej ułóż inaczej przewody w puszce i dokręć zaciski śrubowe.
Kondrot
Posty: 12
Rejestracja: ndz lis 27, 2022 9:07 am

Dzięki, a więc czekam na informację od Zamela też :)

Myślałem że Ty jesteś z supportu od nich :D
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18281
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Ja w Zamel nie pracuję :)
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1781
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Nie mamy żadnego problemu z awaryjnością urządzeń. Chętnie bym się przyjrzał sterownikowi, który nie działa. Możesz odesłać go bezpośrednio do mnie.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Kondrot
Posty: 12
Rejestracja: ndz lis 27, 2022 9:07 am

Mirosław F. pisze: pn lis 28, 2022 5:29 am Nie mamy żadnego problemu z awaryjnością urządzeń. Chętnie bym się przyjrzał sterownikowi, który nie działa. Możesz odesłać go bezpośrednio do mnie.
Sterownik przyjdzie do Państwa z reklamacji z hurtowni:
Elektryk Hurt Muszyński Andrzej
44-300 Wodzisław Śląski
ul. Bracka 1

Pierwszy sterownik, który padł powinien już u Was być.

Dane sterowników, które padły:
1) Sterownik który powinien już u Was być:
Obrazek

2) Sterownik, który dzisiaj został zdemontowany i będzie na pewno do Was dostarczony:
Obrazek

Jesli będzie miał Pan informacje, co było przyczyną "padnięcia" sterowników poproszę o informację.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SRW-01”